BEYİN OLİMPİYATLARI 2019

Nedir:

Beyin Olimpiyatları, Dünya Zekâ Oyunları Federasyonu Türkiye temsilcisi olan Türk Beyin Takımı’nın ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlediği üç aşamalı bir yarışmadır.

Amacımız bu yarışmalarla zekâ oyunları kültürünün daha geniş kitlelere ulaşmasının yanında, gelecekte ülkemizi Dünya Zekâ Oyunları Şampiyonaları’nda temsil etme potansiyeli olan öğrencileri tespit etmek ve onları bu alanda yetiştirmektir.

TBT hakkında detaylı bilgi için: www.turkbeyintakimi.com

Neden:

TBT 1992 yılından bu yana her yıl düzenlenen takım seçmelerinin yanında, 2007 yılından itibaren de kimi zaman kendi imkanlarıyla, kimi zamansa sponsorların desteğiyle okullara yönelik farklı şehirlerde birçok yarışma düzenledi.

Ancak bu yarışmaların, bazı yıllarda sponsor desteği olmadığı için kesintiye uğraması, büyük bir hevesle bu alanda çalışmalar yapan okul ve öğrencilerin hayal kırıklığına uğramasına sebep oldu.

İşte bu sebeplerden TBT olarak 2019 yılından itibaren, her yıl tekrarlanması ve gelenekselleşmesi hedefiyle Beyin Olimpiyatları yarışmalarını düzenlemeye karar verdik.

Nasıl:

Bu yarışmaların sürekliliğini sağlayabilmenin en önemli aşaması sponsor bağımlılığını ortadan kaldırmak. Bu amaçla, yarışmanın sadece ilk aşamasında katılım ücreti alarak, yarışmanın tüm aşamaları için gerekli olan bütçeyi sağlamış olacağız.

Beyin Olimpiyatları’nın bu ilk yılında organizasyonu sınırlı sayıda okulla düzenleyeceğiz.

Yarışmaya sadece okullar başvurabilir. Başvuru için ÖN KAYIT FORMUNU doldurabilirsiniz.